Návštěva Millionaire Gallery

16. dubna 2016 v 19:54 | Pola |  Me - Pola
V pondělí jsem se konečně dostala do Prahy, abych se jela podívat do Millionaire Gallery na tu Michaelovu košili z Will You Be There. Původně jsme tam jeli už o Velikonocích, v neděli, ale i přes to, že na jejich internetových stránkách píšou, že mají otevřeno každý den, když jsme tam přijeli, měli zavřeno. Tak jsme zase jeli domů no :D Už takhle se mi zdálo, že tam jedu na poslední chvíli a bála se, že tam košile už nebude a oni mi takhle ještě udělali čáru přes rozpočet! :D Ale tak hlavně, že jsem ji stihla.


Zaprvé mě překvapilo, jak je to malé. Myslela jsem, že to bude velké, prostě jako galerie :D Ale dvě místnosti? Respektive jedna, pokud nepočítám vstupní chodbu. To mě trochu zklamalo, čekala jsem, že tam celkově těch memorabilií bude víc. Michaelova košile byla hned na začátku té velké místnosti.Za druhé mě fakt překvapilo, jak byla velká. Čekala jsem, že to bude nějaká malá košile, vzhledem k tomu, jak drobně (a občas až vychrtle) Michael působí na videích a fotkách. Nicméně pak mě máma upozornila na to, že ta figurína, na které byla košile navlečená, je asi mohutnější, než samotná košile, protože rukáv začínal tam, kde figurína měla ještě rameno. Snad chápete, jak to myslím :D Jinak to byla úplně obyčejná bílá košile, fakt. A navíc nevyžehlená :D Jediné, co ji odlišovalo od opravdu obyčejných bílých košil (nenošených Michaelem Jacksonem) byla samozřejmě černá páska na pravém rameni a navíc jakási nášivka na vnitřní straně košile, kde byla jména Michaelových kostymérů Dennise Thompkinse a Michaela Bushe. Původně jsem si myslela, že je za Dennisem napsaný Michael Jackson, ale pak jsem zjistila, že tam vykukuje B, tak jsem si domyslela, jak je to doopravdy. Stála jsem u ní dost dlouho a představovala si, kdy a jak jí měl Michael na sobě. Připadalo mi zvláštní, že přesně tuhle košili měl a já na ní teď tady koukám z takové malé vzdálenosti.


Nad košilí byl rámeček s fotkami z Will You Be There a nápisem "if you wanna make a better place, take a look at yourseld and make that change". Pod tím ještě bylo napsáno, že je to kostým vlastněný a nošený Michaelem Jacksonem na Dangerous World Tour 1992 - 1993 a že Král Popu ho nosil na vybraná vystoupení písně Black Or White.
Kromě košile z Will You Be There tam byl i obrázek z The Way You Make Me Feel, který byl Michaelem podepsaný. Podpis vypadal jako každý jiný Michaelův podpis :D Ale zase jsem se snažila si představit, jak asi Michael bral tu fotku do ruky a jak jí podepisoval. Okolo téhle podepsané fotky tam byli i další fotografie z Billie Jean.


Všechno se to špatně fotilo, protože od skla byly všude odrazy. Na druhé straně byl ještě certifikát pravosti.


Galerie byla založená na podpisech. Kromě toho Michaela tam byly i podpisy například Franka Sinatry, Marylin Monroe nebo třeba herců z Pána Prstenů.


I když jsem teda byla trochu zaskočená malostí galerie, stejně jsem ráda, že jsem tam jela a mohla Michaelovu košili vidět na vlastní oči. To je, myslím, docela vzácnost a navíc vlastním očím se nevyrovná žádná fotka. Pokud jste tam tedy ještě nebyli, návštěvu určitě doporučuju! Vstup je zdarma. Ale pokud dobře počítám, máte čas už jen do konce dubna. Potom půjde košile do aukce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | 16. dubna 2016 v 22:51 | Reagovat

Polo, díky za skvělý článek a připomínku návštěvy. Jsem ráda, že taková výstava tady vůbec je a mohlea jsem ji také vidět. Mě ta košile zase připadala celkem malá. No, ale vidět v té košili skutečného Michaela, tak... no jak by napsala Zuzy, asi ji neuchrání. Jinak ale vážně je to zvláštní pocit, který si nedovedu vysvětlit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama