Helena Babická o pomníku Michaela v Praze

24. června 2010 v 22:05 | Pola |  Osobnosti o Michaelovi
Na dotazy odpovídala Helena Babická...

Kdo jako první přišel s nápadem postavit Michaelu Jacksonovi památník?
Původně jsem to byla já. Napadlo mě to loni při pietních akcích na Staroměstském náměstí. Říkala jsem si, že když může mít Lennon v Praze zeď, proč by nemohl mít Jackson sochu.
A hned poté jste odvážně vyrazila za primátorem?
Ano, přesně. Bála jsem se úředníků, protože se traduje, že jsou to jen nepříjemní lidé s kulatými razítky. Mimochodem později jsem se ale přesvědčila, že tomu tak nemusí být na všech místech. Pan primátor byl velmi vstřícný, přestože se přiznal, že Michaela Jacksona zrovna "nemusí".
Záštitu vám ale nakonec dal.
Dal. Uznal, že Michael oslovil miliony lidí a že taková pocta je na místě.
Prošla jste náročnou byrokratickou cestou. Jak si ale sochu představujete v reálu?
Podle návrhu by to měl být dva metry vysoký vítězný sloup s bustou.
Kdy jej chcete na Letné umístit?
Vše se odvíjí od peněz, které právě sháníme na výrobu, ale velmi bychom si přáli, aby to bylo 29. srpna na Michaelovy narozeniny.
Peníze hledáte u sponzorů?
Ne, právě ty do akce nechceme vůbec zapojit. Měl by to být památník fanoušků, tedy i peníze půjdou od nich. Založili jsme veřejnou sbírku s transparentním účtem. Na stránkách Michael Jackson Memorial do něj můžete přispět a výši částky na kontě i dál sledovat. Ideální by bylo sehnat 150 tisíc korun, abychom mohli nechat vyrobit sochu z pryskyřice s bronzovou povrchovou úpravou?
Bude památník umístěný nad Prahou trvale?
Jako prvním vám říkám, že uvažujeme o dočaném umístěním. Práce akademické sochařky Daniely Kartákové by se mohla po dostavbě tunelu Blanka přemístit do míst, kde nyní leží hromady písku - co nejblíže místu, kde Michael v roce 1996 koncertoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik originálních CD nebo DVD Michaela máš doma?

Žádné
1
2
3
4
Více jak 4

Komentáře

1 "Baby Driver" Sajina "Baby Driver" Sajina | 25. června 2010 v 7:57 | Reagovat

Páni, nutušila jsem vůbec, že ten pomník vzal vlastně někdo takhle odpovědně do svých rukou...myslela jsem, po pravdě, že zase jen zůstae u plánů a snové verze dvoumetrové sochy, co zůstane navždy jen na papíře a na její pořízení...že se sbírá... :-( ...je skvělý, že jsou lidi, co to ještě myslí vážně, a to ne třeba jen DNES...jak to tak bývá...těším se, až k soše, k tý skutečný, s malým Princem podívám...škoda, že momentálně jsem na podobný akce, a že bych velice ráda taky nějak pomohla, moc časově v tísni...jo hold, dítě je pracovní úvazek na dvacetpět hodin denně...

2 Tér* Aff Tér* Aff | Web | 25. června 2010 v 20:37 | Reagovat

já chci aby to tam bylo!! a aby to tam bylo pořád, a nikdy to nezmizelo.. :) v září asi pojedu do prahy, tak doufám, že už to tam do té doby bude..!

3 Tony Tony | 18. dubna 2011 v 10:04 | Reagovat

podle me chce vydelat prachy,jinak je to logicky blbost.... at si ma pomnik v usa a ne tady....zlatokopka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama